Warunki i regulamin sesji zdjęciowych

Przeczytajcie uważnie i zapoznajcie się z treścią regulaminu przed przyjściem na sesję fotograficzną.
Rezerwując ze mną termin sesji potwierdzacie, że zapoznaliście się z moją twórczością i akceptujecie mój styl fotografii, postrzeganie kadru, obrazu, kolorystykę wykonywanej fotografii, jak również zgadzacie się na moją artystyczną interpretację fotograficzną Waszych zdjęć.

REZERWACJA SESJI

 1. Wybierzcie najbardziej wygodną formę dla Was. Sesję zarezerwujecie telefonicznie pod numerem telefonu + 48 509 901 745, poprzez kontakt na Facebooku https://www.facebook.com/GOYKAfotografia lub mailem pstryk@goyka.pl.
 2. Sesję należy rezerwować z jak największym wyprzedzeniem, by mieć pewność, że znajdziemy dogodny dla Was termin.
 3. Warunkiem udziału w sesji jest wpłata zadatku w wysokości 50 zł na konto bankowe GOYKA agency Małgorzata Dura numer 47 1140 2004 0000 3102 7754 3531 najpóźniej 7 dni przed terminem sesji. W przypadku braku wpłaty termin wraca do „puli wolnych terminów”.
  W przypadku reportażu zadatek wynosi 100 zł (chrzest, komunia, 18-tki, wieczory panieńskie, imprezy okolicznościowe, przyjęcia rodzinne itp.) należy wpłacić w ciągu 3 dni roboczych. Brak wpłaty zadatku jest równoznaczny z rezygnacją z sesji a termin wraca do “puli wolnych terminów”. Zadatek odliczany jest od ceny wybranego pakietu.
 4. Wpłacony zadatek jest bezzwrotny. W przypadku rezygnacji z sesji lub nie pojawienia się fotograf nie ma obowiązku zwrotu zadatku.
 5. Po dokonaniu rezerwacji zarówno Klient jak i fotograf mają prawo do jednej zmiany terminu bez podania przyczyny.
 6. Przed wykonaniem sesji należy zdecydować o wybranym przez siebie pakiecie.

SESJA ZDJĘCIOWA

 1. Sesja w zależności od ustaleń wykonywana jest w studio lub w plenerze.
 2. Czas trwania zależny jest od typu sesji i rodzaju pakietu. 
 3. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia proszę o uprzedzenie przynajmniej 30 minut przed umówioną godziną sesji. W przypadku spóźnienia odliczany jest czas poświęcony przeze mnie na sesję. W przypadku chęci zrealizowania sesji w pełnym wymiarze czasu do sesji należy doliczyć czas pracy – 100 zł za każdą kolejną rozpoczętą godzinę sesji.
 4. Klient oświadcza, że zapoznał się z portfolio GOYKA fotografia Małgorzata Dura oraz akceptuje styl wykonywania fotografii wraz ze sposobem ich obróbki.
 5. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć JEDEN RAZ ze względu na pogodę. Sesja odwoływana jest maksymalnie na godzinę przed ustalonym terminem w przypadku porywistego deszczu, wiatru bądź burzy. Ciemne chmury nie są powodem do odwołania zdjęć. W przypadku choroby również uzgadniamy nowy termin.
  W przypadku nie pojawienia się na sesji przy kolejnej rezerwacji terminu należy wpłacić zadatek w wysokości 50% ceny usługi.
 6. Z uwagi na czynniki mające wpływ na realizację sesji tj. wiek oraz usposobienie dzieci biorących udział w sesji zdjęcia, które otrzyma Klient mogą się różnić od tych prezentowanych w portfolio. Każda sesja fotograficzna przeprowadzana jest z indywidualnym podejściem, jeśli jest coś co warto bym wiedziała przed zdjęciami powiedz mi proszę a uwzględnię to podczas naszego spotkania.
 7. W trakcie sesji należy zwrócić uwagę fotografce na ujęcia na których zależy Klientowi, przed końcem sesji przypomnieć i skonsultować ujęcia, które powstały. Natomiast jeśli Klient nie posiada żadnych konkretnych wytycznych nie ma takiej potrzeby. Klient widząc daną aranżację może zaproponować zmiany na miejscu, brak zgłoszonej uwagi równoznaczny jest z akceptacją, co nie będzie uwzględniane na późniejszym etapie postprodukcji.
 8. Nie wyrażam zgody na obecność osób trzecich niebiorących udziału w sesji, gdyż może to wpłynąć negatywnie na efekt końcowy pracy.
 9. Podczas sesji fotograficznej obowiązuje zakaz fotografowania i nagrywania przez osoby trzecie telefonami komórkowymi i innymi urządzeniami.
 10. Wydłużenie czasu sesji, poza wykupionym pakietem wiąże się z dopłatą w wysokości 100 zł za każdą rozpoczętą godzinę zdjęć.
 11. W miejscach plenerowych, opłatę za wejście, bilet wstępu i koszt wykonywania sesji na przykład w okolicy jakiegoś pałacu, parku narodowym, palmiarni ponosi Klient.

VOUCHER NA SESJĘ FOTOGRAFICZNĄ

 1. Istnieje możliwość zakupienia Vouchera/zaproszenia na sesję fotograficzną w prezencie wg obowiązujących pakietów.
 2. Termin realizacji sesji ustalany jest indywidualnie z osobą obdarowaną voucherem, wg pakietu na który został zakupiony.
 3. Voucher jest ważny 6 miesięcy od daty zakupu, chyba że specjalna promocja określa inną jego ważność.
 4. Voucher nie podlega wymianie na gotówkę.

WYBÓR UJĘĆ I OBRÓBKA

 1. Po sesji Klient na podany przez siebie adres email otrzymuje prywatną galerię wraz z unikatowym hasłem zawierającą ujęcia wykonane na sesji (zdjęcia poddane są wstępnej selekcji).
 2. Galeria składa się ze zdjęć wyselekcjonowanych i wywołanych w programie Lightroom. Na wybór zdjęć macie 14 dni od dnia wysłania przeze mnie galerii. Po tym terminie, ja dokonuję wyboru i obrabiam zdjęcia zgodnie z zamówionym pakietem.
 3. Zdjęcia z sesji przechowuje na komputerze przez 3 miesiące, po tym terminie nie ma możliwości dokupienia dodatkowych ujęć w późniejszym czasie.
 4. Pakiety przedstawione w ofercie to pakiety podstawowe. Nie można ich pomniejszyć ale można powiększyć o dowolną liczbę ujęć oraz produktów zgodnie z aktualnym cennikiem. Rezygnacja z któregokolwiek elementu pakietu nie wpływa na zmniejszenie jego ceny.
 5. Nie ma możliwości by otrzymać „w prezencie” resztę zdjęć nieobrobionych. NIE istnieje możliwość wykupienia „surowego” materiału z sesji.
 6. Przekazuję zdjęcia jpg. przygotowane do wydruku na różnych formatach oraz osobno zdjęcia z logo przeznaczone do mediów społecznościowych. Nie ma obowiązku zamieszczania w Internecie zdjęć z logotypem, jednak proszę o dopisanie lub pod linkowanie przy zdjęciu autora. Będzie mi bardzo miło. 
 7. Każde zdjęcie poddaję starannej obróbce graficznej* w związku z tym zastrzegam, że całkowita finalizacja zamówienia może potrwać od 21 do 31 dni roboczych. Obróbkę rozpoczynam dopiero po uregulowaniu całości opłat (cena sesji + ujęcia dodatkowe).
  *(obróbka nie zawiera korekty twarzy/ciała, wyszczuplenia, ingerencji w wygląd osoby fotografowanej, wklejania, doklejania elementów do zdjęcia, doklejania osób nieobecnych na sesji). To jest już praca graficzna – koszt retuszu dodatkowego to 100 zł za zdjęcie.
 8. Wraz z przekazaniem Wam zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.
 9. Nie zgadzam się na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów na Instagramie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii – to ja posiadam prawa autorskie.

PŁATNOŚĆ I ZGODA NA PUBLIKACJĘ

 1. Płatność dokonywana jest najpóźniej w dniu wykonywanej usługi gotówką, BLIK-iem lub przelewem odliczając wpłacony wcześniej zadatek.
 2. Zdjęcia do wyboru przekazuję po dokonaniu całkowitej wpłaty.
 3. Opłaty za ujęcia dodatkowe można dokonać przelewem na konto.
 4. Przed sesją należy wyrazić bądź nie wyrazić zgodę na publikację wizerunku. Możliwość pochwalenia się wykonanymi przeze mnie zdjęciami stanowi ważny element w mojej działalności. Z tego względu zależy mi na tym, żebym miała możliwość umieszczenia zdjęć na stronie internetowej, platformach społecznościowych, czasem także w materiałach promocyjnych drukowanych – to znaczy w albumach, na ulotce papierowej. Biorąc udział w sesji wyrażacie zgodę lub nie wyrażacie zgody na wykorzystywanie swojego wizerunku oraz imion do celów promocji mojej twórczości w sposób wyżej opisany. Informację o zgodzie możecie podjąć w dniu sesji lub po obejrzeniu galerii. Pamiętajcie, zgodnie z prawem, zgoda na udostępnianie wizerunku może zostać w każdej chwili cofnięta.
 5. Nie ma możliwości odwołania sesji na godzinę czy dwie przed. Minimalny termin odwołania sesji to 1 dzień. W przypadku nie pojawienia się na sesji przy kolejnej rezerwacji terminu należy wpłacić zadatek w wysokości 50% ceny usługi.
 6. Za szkody wyrządzone w trakcie sesji takie jak np.: zbite lampy, stłuczone lub uszkodzone rekwizyty itp. ponosi Klient w dniu zdarzenia za pomocą przelewu na konto. 
 7. Udział w sesji fotograficznej jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego Regulaminu. 

ODBIÓR GOTOWYCH WYDRUKÓW

 1. Odbiór gotowych wydruków następuje osobiście w studiu po wcześniejszym uzgodnieniu terminu w godzinach 8.00-14.00.
 2. Cena sesji obejmuje USŁUGĘ fotograficzną. Wysyłka wywołanych zdjęć jest dodatkowo płatna i wynosi 20 zł – Paczkomatem InPost.

Moja praca jest również moją pasją, możecie mieć pewność, że oddam jej całe swoje serce i zaangażowanie. Każdy moment spędzony z Wami to dla mnie zaszczyt.
Dziękuje za zaufanie!