Jak przygotować się do sesji zdjęciowej

Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania

Jak umówić się na sesję fotograficzną?
Są trzy możliwości – wybierz najwygodniejszą dla Ciebie. Wystarczy zadzwonić pod numer +48 509 901 745 lub napisać do mnie przez formularz dostępny w zakładce “Kontakt”. Na podany przez Ciebie e-mail prześlę opis sesji wraz z aktualnym cennikiem. Po naszych ustaleniach co do ilości zdjęć, ich formy i tematu wybieramy dzień sesji i godzinę jej rozpoczęcia. Możesz też napisać do mnie przez messengera na Facebook’u.

Jak długo trwa sesja fotograficzna?
Czas trwania sesji zależy od realizowanego projektu i ilości końcowych ujęć. Minimalny czas na sesję (mini sesje), to 30 minut.

Kto wybiera ujęcia, które następnie poddawane są obróbce?

Wstępną selekcję zdjęć przeprowadzam osobiście. Usuwam te, które z różnych przyczyn nie są poprawne. Następnie do 7 dni po sesji otrzymujesz ode mnie dostęp do galerii poglądowej zawierającej ponumerowane zdjęcia. Z niej wybierasz te, które Twoim zdaniem są najlepsze i przesyłasz mi ich numery zgodnie z ilością, wg. zamówionego pakietu. Po otrzymaniu listy zdjęć poddaję je obróbce.

Co to jest retusz i jakiego efektu się spodziewać?
Retusz to usunięcie w procesie obróbki rażących mankamentów cery i delikatne jej wygładzenie. Jednak w granicach rozsądku. Nie dokonuje korekty proporcji i kształtów ciała – to jest fotomanipulacja, którą stosuję wyłącznie w wyjątkowych przypadkach.

Czy mogę otrzymać wszystkie zdjęcia zrobione podczas sesji – także w formie nieobrobionej?
Nie. Nie przekazuję nieobrobionych zdjęć z sesji oraz całości materiału.

Czy podczas trwania sesji mogą z nami przebywać osoby trzecie?
W studio podczas sesji nie będzie żadnych osób postronnych. Mogłoby to wpłynąć negatywnie na efekt końcowy zdjęć. Jeśli jednak chcesz na zdjęcia przyjechać z osobą towarzyszącą, będzie ona musiała poczekać na zakończenie sesji w pomieszczeniu obok/przy stoliku w oddalonym miejscu w studiu. W wyjątkowych przypadkach ta osoba może wykonywać rolę asystenta podczas zdjęć. Jeśli planowana jest sesja w parze lub sesja rodzinna oczywiście wszystkie te osoby będą obecne na planie zdjęciowym.

Czy mogę poddawać obróbce gotowe zdjęcia, które otrzymałam/otrzymałem?
Wszystkie fotografie poddaję obróbce i ewentualnemu retuszowi. Wypracowałam swój własny styl, który najwidoczniej Ci się podoba jeśli myślisz o sesji u mnie. Jako autor nie mogę wyrazić zgody na kolejną obróbkę zdjęć przez inne osoby.

To moja pierwsza sesja fotograficzna, nie umiem pozować.
Każdy kiedyś zaczynał. Nie oczekuję od Ciebie umiejętności profesjonalnego pozowania. Moim zadaniem jest oswojenie Ciebie i Twoich najbliższych z sytuacją i stworzenie luźnej i przyjaznej atmosfery tak, aby każdy z uczestników sesji poczuł się komfortowo i zapomniał o niepewności i początkowym stresie. Zobacz co o sesji powiedziała jedna z moich klientek – Magdalena …

Gorąco polecam współpracę z Gosią. Cudowny czas podczas sesji kobiecej jaki spędziłyśmy razem to była niesamowita przygoda. Pełen profesjonalizm, spokój, dobra energia, świetna atmosfera, po prostu radość. Efekt końcowy sesji obłędny. 😍
Kobieca sesja była moim marzeniem i Gosia pomogła mi je spełnić. 💙

To ogromna radość spełniać Wasze marzenia!

Czy mogę zamówić sesję w prezencie dla bliskiej mi osoby?

Tak oczywiście. Na tę okoliczność przygotowałam specjalne Zaproszenia/Vouchery na sesję fotograficzną, który możesz podarować komu tylko chcesz. Formalności ustalasz ze mną, natomiast szczegóły dotyczące sesji ja ustalam z osobą obdarowaną zaproszeniem. Zaproszenie jest w wersji drukowanej, wypisane przeze mnie, pięknie zapakowane na prezent i gotowe do wręczenia. Nie ma na nim wartości pieniężnej a ilość ujęć, lub rodzaj sesji, termin realizacji.

Jak przygotować się do sesji, co ze sobą przynieść – to pytanie nurtuje Was chyba najbardziej.

  1. Wszystko zależy od tematyki sesji i jej miejsca wykonania. Nie będę zdziwiona gdy przywieziesz ze sobą pół swojej garderoby. Ale po kolei… Zacznę od rzeczy uniwersalnych i dotyczących każdej sesji fotograficznej.
  2. Zadbaj o sen i nie wpadaj na sesję z biegu. Nerwowa atmosfera podczas dojazdu na zdjęcia, czy kłótnia z najbliższymi i zmęczenie będą widoczne podczas sesji.
  3. Zadbaj o makijaż/włosy/paznokcie wszystkich uczestników sesji. Do sesji fotograficznej najlepiej podejść jak do wyjścia na ważne przyjęcie. Zrób pełny mocniejszy niż na co dzień makijaż, w dniu sesji umyj włosy, zadbaj o manicure, pedicure, depilację. Weź ze sobą kosmetyki do korekty makijażu, szczotkę do włosów. Buty na zmianę.
  4. UWAGA: w przypadku sesji fotograficznej z makijażem dostępnej w ofercie na sesję przyjeżdżamy bez makijażu. Makijażystkę informujemy o ewentualnych alergiach przed zabiegiem.
  5. Nie polecam wizyty w solarium przynajmniej tydzień przed sesją – skóra na zdjęciach nabiera różowego odcienia.
  6. W przypadku sesji w której będzie wyeksponowana większa część ciała (nagość zakryta, akt artystyczny, sensualne zdjęcia) nie zakładaj bielizny i odzieży z mocnymi gumkami lub ściągaczami. Zostawiają one ślady i odciski, które długo pozostają na skórze.
  7. Trafnie dobrana odzież będzie miała wpływ na całokształt zdjęcia i na jego późniejszy odbiór. Im bardziej klasyczny ubiór, tym bardziej harmonijna fotografia, która świetnie będzie się prezentowała we wnętrzu waszego domu przez długie lata. Kolor przewodni sesji nada spójnej kolorystyki i poczucie więzi i jedności.
  8. Nie ubieramy jaskrawych barw, wzorów, koszulek z logo, czy bohaterami kreskówek, napisów itp, które odwracają uwagę od głównego tematu zdjęcia – Waszych twarzy i oczu.
  9. Zabierz ze sobą stylizację na zmianę i dodatkowe akcesoria małe ale dające urozmaicenie takie jak: kapelusze/czapki, okulary przeciwsłoneczne, torebkę.

Sesja rodzinna

1. Pozwólmy dzieciom być dziećmi! Najczęstszą obawą, jaką zgłaszają rodzice jest to, że ich dzieci nie będą chciały współpracować, czego skutkiem będzie zmarnowanie zarówno czasu jak i pieniędzy. Najważniejszy jest spokój i dobry nastrój rodziców – dziecku również udzieli się ten nastrój, w końcu są one najlepszym barometrem emocji otoczenia. Sukces osiągniemy wtedy, gdy pozwolimy dzieciom na pokazanie ich prawdziwej osobowości. Priorytetem jest zapewnienie im w dniu rodzinnej sesji zdjęciowej dużo szczęścia i dobrej zabawy.
2. Jeśli Wasze dzieci przywiązują szczególna uwagę do ulubionej zabawki, zabierzcie ją na sesję. Wasza córka jest małą damą? Przywieźcie kapelusz, korale i inne dodatki. A jeśli przejawiają zamiłowanie do sportu, tańca czy mają inne pasje, nie zapomnij zabrać ze sobą odpowiednich gadżetów.
3. W studiu znajdują się stylizacje kobiece a także ubrania dla chłopców i piękne suknie dla dziewczynek. Nie posiadam jednak wszystkich możliwych rozmiarów, jednak jeśli będą pasować chętnie użyczę.

A teraz najważniejsza sprawa. Bądźcie sobą! Naturalność, spontaniczność i otwartość to klucz do udanych zdjęć. Nie bójcie się zadawać pytań. Zależy mi na oddaniu Wam najpiękniejszych zdjęć, by efekt naszej wspólnej pracy był efektem, o którym marzycie!

Do zobaczenia na naszej wspólnej sesji!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *